בניית פרגולה לבד

חברת להתקנת פרגולות מכל הסוגים

פרגולה בחצר או במרפסת יכולה לשדרג באופן משמעותית את החיים. היא נותנת צל כשיושבים בחוץ, היא מגדילה את שטחי הישיבה בבית, היא מצוינת עבור אירוח מכל הסוגים ותמיד כיף לשבת בה. בניית פרגולה יכולה להיות יקרה, במיוחד אם שוכרים את שירותיו של איש מקצוע בתחום, אבל האם ניתן לעשות זאת לבד? מה מצריכה בניית פרגולה לבד והאם כל אחד יכול לעשות זאת? הכנו עבורך מדריך שיראה לך שעם תכנון נכון כל אחד יכול לעשות זאת. 

אילו פרגולות ניתן להתקין לבד והאם הן צריכות אישורים?

חוק הפרגולות מאפשר לבנות פרגולה ללא קבלת אישור מוקדם, אך את הפרגולה יש לבנות בהתאם לתקנות הרשויות. בדרך כלל תהיה הגבלה לשטח הפרגולה ביחס לגינה או למרפסת, כאשר לאחר התכנון הראשוני מהנדס קונסטרוקציה צריך לאשר את המבנה המתוכנן לקום. לא כדאי לוותר על שלב זה, גם כאשר בונים פרגולה לבד הוא נדרש, ומדוע? כיוון שלאחר בניית פרגולה החוק כן דורש שהתוכנית לבנייתה תוגש לוועדת התכנון המקומית, שם היא תקבל אישור רשמי, אך כאמור היא צריכה לעמוד בתקנות ועליה לקבל את אישור מהנדס קונסטרוקציה. הדבר תקף לכל סוגי הפרגולות ואין להקל בכך ראש. 

אילו חומרי גלם צריך בשביל לבנות פרגולה לבד? 

ניתן לבנות פרגולות מכמה חומרי גלם עיקריים, כאשר לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. רבים בוחרים בעץ כיוון שהוא משדר חום, הוא מקובל מאוד בתחום הפרגולות והוא מתאים מבחינה עיצובית לבתים רבים, בוודאי אלה בסגנון הכפרי. החיסרון של העץ מתבטא בסוג העץ שבוחרים – ככל שהעץ יהיה זול יותר, כך עמידותו תהיה נמוכה יותר, וכך הוא גם יצטרך יותר תחזוקה. עץ איכותי לעומת זאת יצריך פחות תחזוקה אך יהיה יקר בהרבה. 

מבין חומרי גלם לבניית הפרגולה ניתן למצוא גם את האלומיניום שנחשב חומר גלם קל לתפעול ובניה אך היתרון הגדול שלו היא עמידותו. מדובר על חומר גלם שמספק את הסחורה מבחינת צל וחוזק, בעמידות גבוהה במיוחד למזג האוויר בכל עונות השנה. החיסרון הוא כמובן במחיר שנחשב יותר גבוהה, אך בהשוואה לחומרי גלם אחרי אותם צריך לתחזק – כאן מדובר על חומר גלם שלא זקוק לשום תחזוקה. 

כיצד ניתן לבנות פרגולה לבד ומתי בכל זאת מומלץ להיעזר באיש מקצוע?

קודם כל צריך לבחור את חומרי הגלם מהם תהיה עשויה הפרגולה. אמנם בעבר פרגולות עץ היו הנפוצות ביותר אך כיום רבים בוחרים דווקא בחורי גלם עמידים יותר שמצריכים פחות תחזוקה – למשל כמו פלדה ואלומיניום. ניתן כיום לרכוש את הפלדה והאלומיניום על פי מידות מוכנות מראש ועם הכנות מתאימות עבור ההתקנה בבית. כמו כן, יש לקחת בחשבון שכל פרגולה מצריכה יציקת בטון בבסיס שלה כדי להבטיח את יציבות הקונסטרוקציה כולה ויש לעשות זאת על פי ההיתר שניתן במידה והוא קיים.

לעיתים יהיה צורך לעשות שימוש בעזרים נוספים, אך ההמלצה הכי טובה היא לבדוק את נושא האישורים, לבצע השוואת מחירים ולבחור את סוג חומר הגלם המוביל לפרגולה, ולאחר מכן לבצע מדידות, לרכוש את החומרים וכמובן לבצע את ההתקנה בהתאם לתוכנית. ניתן כיום להוריד מדריכים באינטרנט ולראות הדרכות אפילו ביוטיוב להתקנה בטוחה ומהירה של פרגולות. 

לסיכום, כאשר מבצעים בניית פרגולה לבד יש לקחת בחשבון מספר נושאים – האישורים, חומרי הגלם בהם יעשה שימוש, מחירים וכמובן האפשרות לבצע את ההתקנה באופן עצמאי.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקנת פרגולות

התקנת פרגולות

אנחנו חברת "פרגולות זה אנחנו" וחרטנו על דגלנו לתת את השירות הכי טוב ללקוח במינימום עלויות ומקסימום תועלת למחיר.
אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולהנות עוד היום מהשירות והאיכות של המוצרים שלנו
בואו ותהנו מניסיון ועבודה של 15 שנה!

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים